2.000 TL
ve üzeri alışverişlerde
Ücretsiz Kargo!

Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 LT

2.115,00 TL 2.350,00 TL
Vergiler Hariç: 2.094,06 TL
Soğuk Sıkım
Gurme Tat
Erken Hasat
Temiz Üretim
Yurtiçi Kargo
Yurtiçi Kargo ile Hızlı Teslimat
2.000 TL ve Üzeri Kargo Bedava
+90 530 263 98 96

Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 LT

Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 5 LT ürünümüz; üretim ve satışını gerçekleştirdiğimiz ürünler arasında en çok tercih edilendir. Bu kadar sık tercih edilmesinin temel sebebi tamamen doğal ve şifa kaynağı olmasından kaynaklanmaktadır. Aynı gün kargo sayesinde; sipariş verdikten sonra hemen yola çıkacak ürünümüzün özellikleri aşağıdaki gibidir: 


Dalından Koparıldıktan Sonra…

Dalından koparılan zeytinlerin 4 saat sürecinde yağ sıkım işleminin başlamasıyla birlikte üretim süreci başlayan Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı ürünümüzün asitlik derecesi 0,5 ila 0,6 dizyem aralığındadır. Zeytinyağını üretmek için kullandığımız tüm zeytinlerimiz; Burhaniye Pelitköy sınırları içerisinde yer alan kendi zeytinliklerimizden toplanmaktadır. Bu zeytinliklerimizin bakımı ise İyi Tarım uygulamaları standartlarına göre eksiksiz bir şekilde yapılmaktadır. Böylelikle hem doğallık, hem temizlik hem de organiklik bakımından maksimum verim elde edilmektedir. 


Tamamen Kendimize Ait Üretimhanemizde…

Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı ürünümüzü yine kendimize ait olan fabrikada hiçbir kimyasal yöntem kullanmadan tamamen fiziksel uygulamalarla soğuk sıkma yöntemini kullanarak 26 derecede naturel sızma olarak üretiyoruz. Gurur kaynağımız olan 5 uluslararası yarışmada 1.lik alan Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı, çok uzun yıllardan aynı kalitede ürettiğimiz bir ürün olması sebebiyle, müşterilerimizin kendine özel bir damak tadı oluşturmasını sağlamıştır.


65 Yıllık Deneyim!

63 yıldır aralıksız olarak devam eden deneyim ve tecrübe sahibi olan Firmamız Öz Köyüm; zeytinyağı anlamında başta doğallık, sonrasında kalite ve hijyen açısından diğer firmalardan farkını açık bir şekilde ortaya koymuş; bu anlamda hizmet verdiği hemen hemen her müşterisinden olumlu dönüt almıştır.


Üretim

Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Nasıl Üretilir?

Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ürünümüz; yukarıda da belirttiğimiz üzere tamamen kendi fabrikamızda üretilmektedir. Zeytinler dalından henüz yeşilken toplanıp; bu toplanan yeşil zeytinlerin ise soğuk sıkım yöntemiyle yağları çıkarılmaktadır. Söz konusu zeytinlerin üretiminde ise Kontinü yöntemi kullanılır. Söz konusu yöntem; bir dizi makineden meydana gelen, günümüzde kullanım olarak oldukça yaygın olan bir zeytinyağı üretim sistemidir. Bu yöntem; zeytinin doğallığına zarar vermeden ve içerisinde bulunan zengin gıdaları yok etmeden kaliteli bir üretim sunmaktadır. Zeytin, bu sistem ile birlikte sırasıyla temizleme, kırma, Malaksasyon ve yağın ayrıştırılması işlemlerinden geçip; son olarak tanklardaki yerini almaktadır. Bu işlemlerin hiçbirinde zeytine el ile temas yapılmaz. Bu sayede son seviye hijyen tekniği başarıyla uygulanmış olur. 


Damak Tadını Koruyoruz

Müşterilerin damak tadını korumak adına oldukça özenli bir şekilde üretilen Öz Köyüm naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ürünü; üretim bandından indikten sonra , sadece zeytinyağı muhafazasının en iyi şekilde yapılması için hazırlanmış özel krom tankların içerisine aktarılır. Şişelenme süreci başlamadan önce ise kağıt filtrelerden geçilerek; son denetimi de yapılır ve müşteriye ulaştırılır. 


Doğal Zeytinyağını Anlama Yöntemleri Nelerdir?

Öz Köyüm naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı, firmamız tarafından üretilen %100 doğal ürünümüzdür. 60 yıldan hizmet veren firmamıza zeytinyağı ile ilgili bugüne kadar herhangi bir şikayet gelmemiştir. Bu yüzden doğal zeytinyağı arayan bireylerin akıllarında en ufak şüphe kalmadan sipariş vermelerini öneriyoruz. Eğer farklı bir yerden zeytinyağı siparişi aldınız ve bu anlamda bir takım kuşkularınız bulunuyorsa; test edebileceğiniz birkaç yöntem vardır. Eğer bu yöntemler sonuçsuz kalırsa, son olarak laboratuvar testine başvurabilirsiniz.

 • Koku Testi: Doğal zeytinyağını anlamak için uygulayabileceğiniz ilk yöntem koku testidir. Zeytinyağının kapağının açılmasıyla birlikte birçok farklı koku algılanır. Bu kokular, yağdan yağa değişebilir fakat genel olarak; taze sulanmış çimen kokusu, zeytin kokusu, çiçek kokusu, ferah ot kokusu, çağla – badem kokusu algılanabilir. Meyvemsi kokular da yine algılanabilecek diğer kokulardır. Eğer bu kokuları yoğun bir şekilde alıyorsanız %80 ihtimalle aldığınız zeytinyağı gerçektir. Fakat bu kokular yerine küf, nem ya da boya tarzı kokular alıyorsanız zeytinyağı doğal değildir. Doğal olma ihtimali %10’dur. Eğer bu ihtimale denk gelindiyse dahi; kalitesi düşüktür. Yani tam anlamıyla fayda sağlayacak bir ürün değildir.

 • Tadım Testi: Koku testinin ardından tadım testine geçilebilir. Zeytinyağı tadım testinde 1 çay kaşığı zeytinyağını alıp yutmanız yeterli olacaktır. Zeytinyağı; asitli bir tüketim maddesi olduğu için genizde acımtırak bir his bırakıp yakarlık oluşturacaktır. Ayrıca dilde de yine acı bir tat bırakması gerekir. Eğer böyle bir durum yoksa, içerken boğazınızda herhangi bir etki sezmiyorsanız ya da dilinize temas anında bir değişim hissetmiyorsanız bu durumda aldığınız yağ çok yüksek oranla sahtedir. Bahsettiğimiz gereksinimleri karşılayan zeytinyağları ise doğal zeytinyağı olarak kendini göstermektedir.

 • Laboratuvar Testi: Tat ve koku testine rağmen hala emin olamayan kişiler için %100 doğru sonuç alabilecek olduğunuz bir diğer test yöntemi olan laboratuvar testi tercihini öneriyoruz. Laboratuvar testinde; zeytinyağı birçok kritere bağlı olarak ölçülmekte, değerlendirilmekte ve sonucu verilmektedir. Eğer aldığınız zeytinyağı sahteyse ve bu size resmi bir işletme tarafından satılmışsa; laboratuvar raporuyla birlikte hukuki işlemler başlatabilirsiniz. Günümüzdeki laboratuvarlar; zeytinyağının kalite seviyesini ölçmek için 7 kritere; saflığını ölçmek için toplam olarak 16 kritere bakmaktadır. Eğer bu kriterler uygunsa zeytinyağı için saf ve kaliteli raporu çıkar.


Zeytinyağı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Özellikle saf ve doğal zeytinyağı tabiri günümüzde birçok kişi ve sözde firma tarafından kullanılıyor. Oldukça düşük fiyat sunan ve kalite anlamında üst düzey kalite sunduğunu iddia eden bu kişi ve sözde firmalar tarafından üretilen ürünlerin Bakanlık onayı olup olmadığına kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bakanlık onayı olmayan hiçbir zeytinyağını almanızı tavsiye etmiyoruz.

Üstün Kalite Ödülü

Özellikle günümüzde; kaldırım kenarlarında, sokaklarda, araç arkalarında “doğal ve organik zeytinyağı” adı altında satılan yağların %80’lik bölümünün kesinlikle sahte ve kimyasal dolu yağlar olduğunu belirtebiliriz. Bu ve bunun gibi durumlarda uzak durmalısınız. Aksi takdirde; bilinen faydalar, sizlere zarar olarak dönebilir.

Zeytinyağı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise hijyendir. Yağ ne kadar doğal ve organik olursa olsun üretim alanı, zeytinlerin üretildiği zeytinlikler ve üretim sürecindeki tüm işlemler hijyenik olmalıdır. Aksi takdirde; yine mikrop, bakteri v.s. bulundurabilir.

Öz Köyüm olarak ürettiğimiz tüm zeytinyağlarını el teması olmadan üretiyor, zeytinliklerimizin tamamını ise İyi Tarım uygulamalarına uygun bir şekilde düzenliyor ve bakımını yapıyoruz. Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ürünümüzle, uluslararası alanda aldığımız 16 ödülümüz kalitemizi tescilleyen ve haklı gururunu yaşatan en önemli garanti belgemizdir.

Bahsettiğimiz uluslararası alanda aldığımız 16 ödülümüzü kazandığımız yarışmalar aşağıda yer almaktadır:

 1. 11. Uluslararası Zeytinyağı Yarışması (2018) 
 2. International Taste And Quality (Uluslararası Üstün Lezzet Ödülü) 
 3. JOOP - Japon Olive Oil Prize 2021 - Altın Madalya
 4. Zeytindostu 14. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması - Altın Madalya
 5. İtalya - EVOO İnternation Olive Oil Contest (IOOC - 2021) - Altın Madalya
 6. İsrail - Terraolivo IOOC - 2021 - Altın Madalya
 7. Arjantin Olivinus 2021 - Altın Madalya (Prestij Gold) Ödülü
 8. Türkiye - Olive İstanbul ( IOOC-2023 ) - Altın Madalya
 9. Almanya - Berlin Global Olive Oil Awards (GOA-2023) - Altın Madalya
 10. Anatolian IOOC 2021 - Gümüş Madalya
 11. Anatolian IOOC 2022 - Gümüş Madalya
 12. Anatolian IOOC 2023 - Gümüş Madalya
 13. İtalya - EVOO İnternation Olive Oil Contest (IOOC - 2022) - Gümüş Madalya
 14. Canada CIOOC 2022 - Bronz Madalya
 15. London IOOC 2021 - Bronz Madalya
 16. Türkiye - Anatolian IOOC 2024 - Gümüş Madalya

11. uluslararası zeytinyağı yarışmasında ödüle layık görülen firmamız; International Taste and Quality yarışmasında ise 1.lik ödülünü almıştır. 


Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağımız, 2021 yılında Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK-2021) tarafından düzenlenen yarışmada gümüş madalya ile ödüllendirilmiştir.

14. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması'nda (2021) altın madalya ile ödüllendirilmiştir.

JOOP - Japon Olive Oil Prize (2021) Yarışması'nda altın madalyaya layık görülmüştür.

İtalya - EVOO İnternation Olive Oil Contest (IOOC - 2021) Zeytinyağı yarışmasında altın madalya ile ödüllendirilmiştir.

İsrail - Terraolivo IOOC - 2021 yarışmasında altın madalya (Prestige Gold) ödülüne layık görülmüştür. 

Arjantin Olivinus 2021 Zeytinyağı yarışmasında prestij gold (altın madalya) ödülünü kazanmıştır.

Türkiye - Olive İstanbul ( IOOC-2023 ) zeytinyağı yarışmasında altın madalya kazanmıştır.

Almanya - Berlin Global Olive Oil Awards (GOA-2023) zeytinyağı yarışmasında altın madalya ödülüne layık görülmüştür.

İtalya - EVOO İnternation Olive Oil Contest (IOOC - 2022) Zeytinyağı yarışmasında gümüş madalya ile ödüllendirilmiştir.

Anatolian IOOC 2021 Yarışması'nda gümüş madalyaya layık görülmüştür.

Anatolian IOOC 2022 Yarışması'nda gümüş madalyaya layık görülmüştür.

Anatolian IOOC 2023 Yarışması'nda gümüş madalyaya layık görülmüştür.

Canada CIOOC 2022 Yarışması'nda bronz madalya ile ödüllendirilmiştir.

London IOOC (2021) Yarışması'nda bronz madalyaya layık görülmüştür.

Türkiye - Anatolian (IOOC-2024) - Gümüş madalya almaya hak kazanmıştır.

Firmamız üzerinden satın alacak olduğunuz her türlü zeytinyağı garantilidir. Tüm testlere açıktır. Herhangi bir problemde (yaşanma ihtimali %0.01) direkt olarak 0266 412 59 69 no’lu iletişim hattımızdan iletişime geçebilirsiniz.


Neden Öz Köyüm Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı?

 • Bundan yıllar önce; 1957 yılında Burhaniye sınırları içerisinde yer alan Pelitköy civarında taş değirmen sulu baskı sistemiyle ilk olarak zeytinyağı imalathanesi kurarak başladığımız zeytin ve zeytinyağı sektöründe bugüne kadar bir müşterimizden dahi şikayet almamış olmamız, bizi tercih etmeniz için en önemli etken.
 • Öz Köyüm olarak; insan sağlığını her şeyden üstün tutuyor ve fayda sağlamayacak hiçbir ürünü satışa sunmuyoruz. Bu yüzden ürettiğimiz zeytinyağlarının tamamı insan sağlığına fayda getirecek şekilde olup; %100 doğaldır.
 • Zeytinliklerimizin bize ait olması; zeytin üretim sürecini yönetmemizi ve bakımlarını hassas bir şekilde yapmamızı sağlıyor. Böylelikle, zeytinyağını ürettiğimiz zeytin ile ilgili tüm detayları bildiğimiz için rahat bir şekilde üretim yapıyor ve tazeliğe özen gösteriyor. Öyle ki, zeytinler toplandıktan hemen sonra yağ haline getirilme sürecine kadar maksimum 4 saat içerisinde tarladan üretime geçiyor ve hemen işlemler başlıyor.

Bu ve bunlar gibi sebeplerden dolayı zeytinyağı ürünlerinin tamamında, Öz Köyüm olarak güvenle bizleri tercih edebilirsiniz. 


Kalite Belgelerimiz: Analiz Raporları & İyi Tarım Sertifikası

Üstün kalite anlayışımızın bir gereği olarak sizlere sahip olduğumuz "İyi Tarım" sertifikası ve zeytinyağı analiz raporlarımızı sunmaktayız. İki farklı bağımsız analiz firması tarafından hazırlanan analiz raporlarımız, kalite belgelerimiz ve "İyi Tarım" belgemizi aşağıda bulabilirsiniz.

Tanıtım Videosu

Benzer Ürünler