2.000 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO
PEYNİR

PEYNİR

Sırala:

Öz Köyüm olarak; 1957 yılından itibaren hizmet verdiğimiz zeytinyağı sektörünün yanı sıra; bu sektörde gösterdiğimiz başarıları süt ürünleri sektöründe de gösteriyoruz. Bu kapsamda; başta köy yapımı gurme inek sepet peyniri olmak üzere sırasıyla; köy yapımı keçi tulum peyniri, köy yapımı lor peyniri, Manyas usulü köy yapımı inek peyniri, Öz Köyüm inek tulum peyniri, Öz Köyüm koyun tulum peyniri, tam yağlı inek beyaz peynir ve tam yağlı koyun beyaz peynir seçeneklerini sunuyoruz. Peynir konusunda sizlere, hakkımızda verebileceğimiz en önemli bilgi: Bugüne kadar tek bir müşterimizden dahi şikayet almamamızdır. Bu sebepten dolayı her türlü peynir ihtiyacınız için tercihinizi bizden yana kullanabilirsiniz.

Peynir Çeşitleri

Öz Köyüm olarak sizlere 9 farklı çeşitte peynir sunuyoruz. Bu çeşitlerin nasıl yapıldığı ve detaylarıyla ilgili tüm bilgileri hemen alt bölümde yer verdiğimiz listeden sırasıyla görebilirsiniz. Eğer bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz; 0266 412 59 69 no’lu iletişim hattı üzerinden bizlere ulaşım sağlayabilirsiniz.

Köy Yapımı Gurme İnek Sepet Peyniri

Türkiye’de bulabileceğiniz en nadir lezzetlerden birisi kesinlikle köy yapımı gurme inek sepet peyniridir. Tam yağlı ve az tuzlu olmasıyla her damak tadına uyan bu peynir; Ege yöresine ait özel bir peynirdir. Özenle beslenen ineklerden alınan ve hiçbir karışıma maruz bırakılmayan sütlerle yapılan Köy yapımı gurme inek sepet peyniri, genel olarak sade şekilde tüketilebilir. Fakat bu, sadece sade şekilde tüketildiği anlamına gelmez. Hamur işlerinde ve sandviçlerde ayrı bir lezzeti vardır.

Köy Yapımı Keçi Tulum Peyniri

Yaz aylarında koyunların yaylaya çıkmasıyla birlikte başlayan keçi tulum peyniri üretim süreci her yıl düzenli olarak 20 Mayıs ile 20 Ağustos arasında koyunların otlama sürecine başlamasıyla birlikte başlar. Köy yapımı keçi tulum peynirinin diğer peynirlerden ayrılan en önemli özelliği tamamen çiğ sütten yapılıyor olmasıdır. Fabrikaya girmeyen ve tamamen köyde imal edilen bu peynirlerde kullanılan mayalar da el yapımı doğal mayalar olduğu için yine lezzet açısından farkını ortaya koyacaktır.

Köy Yapımı Lor Peyniri

Sizlere en iyi hizmeti sunabilmek için, köy yapımı lor peynirini direkt olarak üretimden tüketime sunuyoruz. Lor peyniri; günümüzde bilindiği üzere özellikle hamurişlerinde oldukça tercih edilmektedir. Yapılırken; ilk olarak tamamen doğal olan çiğ süt büyük tencerelerde kaynatılır. Kaynama noktasına geldiğinde içerisine eklenen özel lezzet katacak malzemelerin eklemesi yapılır. Bu eklemeden sonra sütte meydana gelen kesilmeler görülünce; 5-6 dakika sonra süt ateş üzerinden alınır ve ayrışması için bekletilir. Ardından süzgeç sayesinde kesilen parçalar alınır ve tülbent ile çömlekler yardımıyla fazla suyu süzdürülür. Uzun süre bekletildikten sonra; tüketime hazır hale getirilir.

Manyas Usulü Köy Yapımı İnek Peyniri

Manyas usulüyle yapılan, özenle yetiştirilen ineklerin sütlerinden elde edilen peynire Manyas Usulü Köy Yapımı İnek Peyniri ismi verilmektedir. Peynir, ortalama olarak 6 ay kadar salamura sürecinde kalır. Normalde Manyas usulü köy yapımı inek peynirinin tuz seviyesi oldukça yüksektir. Fakat tuzlu peynir tercihinin az olması sebebiyle; tarafımıza üretilen peynirlerde tuz seviyesi normal tutulmaktadır. Gözenekleri ise diğer peynirlere kıyasla daha büyük ve çoktur.

Öz Köyüm İnek Tulum Peyniri

2000’li yılların sonlarında kendimize ait olan süt ve süt ürünlerimizle bu alanda hizmet vermeye başladık. Köy tipi inek tulum peynirimiz, tamamen gerçek, %100 doğal ve organiktir. Damakta bıraktığı tat, müşterilerimizden aldığımız geri dönüşe göre bugüne kadar hiçbir peynirden alamayacağınız kadar hoş ve hafif bir tattır. Öz Köyüm olarak; bu ürünümüz için sizlere emin olmanız gereken bir şey demek istiyoruz. O da; bu lezzetten kesinlikle memnun kalacaksınız.

Öz Köyüm Koyun Tulum Peyniri

Öz Köyüm koyun tulum peyniri ürünümüz; oldukça sevilmektedir. İçerisinde genel olarak %80 oranında koyun ve %20 oranında inek sütü barındıran koyun peyniri; kendine has tadıyla damakta çok ayrı bir lezzet bırakır. Peynir mayası kullanılarak özel olarak üretilen ve yaklaşık olarak 10 ila 17 ay arasında bekletilerek hazır hale getirilen Öz Köyüm koyun tulum peynirinin gerek üretim, gerek dinlendirme süreci oldukça hassasiyet gerektirir.

Tam Yağlı İnek Beyaz Peynir

Tam yağlı inek beyaz peynir ürünümüzü hemen yukarıda yer alan sipariş listesinden 1 Kg, 2 Kg, 3 Kg, 4 Kg ve 5 Kg seçenekleriyle ihtiyacınıza göre satın alabilirsiniz. Tam yağlı inek beyaz peynir; tamamen doğal ve organik olmasının yanı sıra peynirler arasında en sevilen peynirlerden biridir. Tam yağlı inek beyaz peynirin sağladığı eşsiz lezzet, sizi oldukça mutlu edecek ve damak tadınızı yeni bir zirve noktaya çıkaracaktır.

Tam Yağlı Koyun Beyaz Peynir

Tam yağlı koyun beyaz peynir ürünümüz de; inek yerine koyunun sütünden üretilmektedir. Üretim süreci diğer tüm peynir üretimleri gibi hassasiyet isteyen tam yağlı koyun beyaz peynir, inek beyaz peynire göre koku olarak daha baskındır. Bu da; özellikle yağlı ve kokusu baskın peynir seven kişiler tarafından oldukça sık bir şekilde tercih edilmesini sağlamaktadır.

Peynirin Faydaları Nelerdir?

Peynirin faydaları da; yine marka olarak üretim ve satışını yaptığımız zeytinyağı, zeytin, bal, sabun, salça ürünlerimiz gibi saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Ürünlerimizin tamamen doğal olması sebebiyle bu faydaların hepsi görülebilir.

Kahvaltılarımızın asla vazgeçilmez besinleri arasında yer alan peynir, sadece kahvaltılarda değil bunun yanı sıra; böreklerimizde, yemeklerimizde, makarnalarımız ve salatalarımızda da oldukça sık bir şekilde tercih edilmektedir. Yukarıda saydığımız peynir çeşitleri; sadece Öz Köyüm olarak satışını yaptığımız peynir çeşitleridir. Ülkemiz geneline bakacak olursak; bu çeşitlerin tabiri caizse ucu bucağı yoktur. Sayısal olarak bakıldığında henüz net bir bilgi olmasa da; 200’e yakın peynir çeşidi olduğu bilinmektedir.

İnsan sağlığına oldukça faydalı olan peynir; hiçbir katkı maddesi kullanılmadan, kimyasal işleme tabi tutulmadan ve saf haliyle üretilmiş olmalıdır. Aksi takdirde; bahsi geçen faydaların tamamını sağlamayacaktır.

Peynirin faydaları ve köy peynirinin faydaları birbirinden farksız değildir. Hatta; tamamen doğal olması sebebiyle köy peyniri çok daha faydalı bir besindir. Besin değeri açısından oldukça zengin olan köy peynirinde hiçbir katkı maddesi ve fabrikasyon işlem bulunmadığı için; kalsiyum, fosfor, magnezyum, demir mineralleri, 7 çeşit vitamin, yağ, protein ve laktoz açısından insan vücudunun ihtiyacından çok daha fazlasını bulundurur.

  • Peynirin faydalarından en bilindiği ve klasik olanı kemikleri güçlendirmesi olarak dikkat çeker. İçerisinde bol miktarda bulunan kalsiyum sayesinde kemikler sağlamlaşır. Sadece iskelet kemiği değil, aynı zamanda dişlerimizin de sağlıklı olması için gereklidir. O yüzden, özellikle çocukların büyüme ve gelişme evresinde köy peyniri tüketmesi, gelecek yıllarda çok daha sağlam bir yapıya sahip olmasını sağlayacaktır. Günümüzde özellikle 50 yaş üzeri yaşlılarda görülen kemik erimesi problemi de; köy peyniri ile tamamen atlatılamasa dahi; azalmaktadır.
  • Köy yapımı doğal peynir, kanser riskini oldukça azaltır. Eğer uzun süredir tüketiliyorsa, kansere karşı vücudunuzda bir kalkan oluşmuş demektir. Fakat tüketmiyorsanız, bu anlamda kesinlikle her kahvaltıda tüketmenizi tavsiye ederiz.
  • Yukarıda sırasıyla yer verdiğimiz besin içeriğindeki kalsiyum, protein ve vitaminlerle kas kütlesini koruma ve artırma konusunda yardımcı olan peynir; özellikle kilo almak isteyenler tarafından tüketilmektedir. Kilo vermek isteyenler için ise yağsız peynirler imdatlarına koşmaktadır. Çünkü içeriğinde yağ oranı fazla olan peynir; kilo artması konusunda başrol oyuncularından biridir.
  • Kalp sağlığını koruyan ve adeta kalp etrafına bir kale duvarı çeken köy peyniri; kolesterol ile kan basıncını dengede tutup; bu anlamda hastalık yaşayan kişilerin en düşük seviyelerde risk altında olmasını sağlar. Yani kısaca kalp krizi vb. riskleri azaltır.
  • Özellikle hamileler için köy peyniri bulunmaz bir nimettir. Hem annenin sağlıklı olması, hem de bebeğin anne karnında gelişimini tam anlamıyla tamamlayabilmesi için peynir çok önemlidir. Ayrıca peynir doğal olduğu takdirde, doğum sonrası anne sütünün artmasını sağlar.
  • Hafızayı güçlendiren köy peyniri; bu gücü içerisinde yer alan mineraller sayesinde sağlamaktadır.

Öz Köyüm olarak; yukarıda belirttiğimiz tüm çeşitlerde peynir satışı yapıyoruz. Bugüne kadar bir müşterimizden dahi şikayet almamamız, bu anlamda ne kadar kaliteli hizmet verdiğimizi ortaya çıkarmaktadır. Bizi tercih eden tüm müşterilerimize teşekkür edip, bizi tercih etmeyi düşünen ziyaretçilerimize ise bir an dahi kuşku duymamaları gerektiğini ifade ediyoruz.

Filtre
İlk alışverişinize özel %20 indirim