2.000 TL
ve üzeri alışverişlerde
Ücretsiz Kargo!

Sabun

Sabun
Sırala
Filtre

Öz Köyüm olarak; zeytinyağı ve zeytin haricinde ürettiğimiz ürünlerden bir diğeri de doğal sıvı zeytinyağı sabunu ve yine tamamen doğal olan katı zeytinyağı sabunudur. Zeytinyağı sabunu; günümüzde şifasıyla ünlü olan, vücudu dinlendirmek başta olmak üzere çok sayıda faydası bulunan bir kişisel temizlik ürünüdür. Özellikle saç bakımında tercih edebileceğiniz doğal zeytinyağı sabunu ile saçlar her zaman diri görünümde olup, asla dökülme ve beyazlama sorunuyla karşı karşıya kalmamaktadır. (Doğal durumlar hariç)

Doğal Zeytinyağı Sabunu Faydaları

Öz Köyüm tarafından tamamen doğal zeytinyağından üretilen ve hiçbir şekilde katkı maddesi v.b. bulunmayan zeytinyağı sabunlarımız için gerekli olan zeytinyağı; Burhaniye’de yer alan Pelitköy’deki zeytinliklerimizden toplanan zeytinlerle imal edilmektedir.

Öz Köyüm olarak ürettiğimiz zeytinyağları ile 2 kez uluslararası ödüle layık görülmüşken; bu ürünümüzle sabun üretimine girerek; tamamen doğal sabunlarla kişisel bakımınızı en iyi şekilde yerine getirmenizi sağlıyoruz.

Doğal Zeytinyağı sabunu yukarıda da belirttiğimiz üzere saça oldukça faydası bulunan bir sabun türüdür. Doğal olarak yumuşaklık kazandırır ve muhteşem bir parlaklığa sahip olmasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra zeytinyağının içerisinde bulunan oldukça zengin içerik sayesinde; saçınızın beslenmesini ve daha sağlıklı – hızlı uzamasını sağlamaktadır.

Sadece saç için değil, egzama ve deri hastalıkları için de faydası saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Bilindiği üzere; şehir hayatıyla birlikte gelen aşırı deformasyon ve yaşlanma problemi günümüzde en sık yakınılan problemlerden biridir. Zeytinyağı sabunu; düzenli kullanımda hem cildi gergin tutar, hem de deformasyonların tamamının önüne geçer.

13 – 18 yaş arası kişilerde; ergenlik dönemi sebebiyle oluşan sivilceler için de doğal bir ilaç olan zeytinyağı sabunu son olarak E,D,K vitaminlerini içerdiğinden dolayı özellikle herhangi bir yaralanma veya benzeri durumlarda iyileştirici etkisini göstererek çok kısa sürede derinin toparlanmasını sağlar. Sivilce konusunda da aynı şekilde olan doğal zeytinyağı sabunu, bu iyileştirici etkisiyle düzenli kullanımda sivilceleri zamanla yok eder ve iri gözenekler varsa; bu gözeneklerin küçülmesini, eğer zaten küçükse kapanmasını sağlar. Tüm bunların yanı sıra aynı zamanda rendelenme yoluyla küçültülerek çamaşır yıkamak için de tercih edilebilir. Diğer tüm faydalarını aşağıdan detaylı bir şekilde görebilirsiniz:

Doğal Zeytinyağı Sabunu Saça Faydaları

Doğal zeytinyağı sabunu yukarıda da belirttiğimiz üzere saça oldukça faydalı bir üründür. Saçların gürleşmesini sağlar, özellikle saç dökülmesi ve kepek problemi bulunan kişiler için de oldukça etkili bir çözümdür. Günde 1 kez kullanımı; saç sağlığı için oldukça idealdir. Dökülen saçları, saç derisi hücrelerini yenileme özelliğiyle birlikte yenileyen zeytinyağı sabunu bu alanda farkını ortaya koymaktadır.

Saçları parlatan zeytinyağı sabunu, bu sayede ışıl ışıl görünmesini sağlar. Bunun yanı sıra saçlara doğal bir yumuşaklık verir ve saçların elektriklenmesinin de önüne geçer. Özellikle saçlarını yaptıktan sonra, en ufak temasta elektriklenen saça sahip kişiler; doğal zeytinyağı sabunu ile saçlarını yıkadıklarında hiçbir şekilde elektriklenme problemiyle karşı karşıya kalmayacaktır.

Bebeklerde kullanımı uygun olan doğal zeytinyağı sabunu, saç hücrelerini yenileyerek, saçların çok daha sağlıklı bir şekilde çıkmasını sağlar.

Doğal Zeytinyağı Sabunu Cilde Faydaları

Doğal zeytinyağı sabunu sadece saça faydalı bir ürün değildir. Bunun yanı sıra aynı zamanda cilde de birçok faydası bulunmaktadır. El ve ayak ilk sırada olmak üzere cildin genel temizliği için tercih edilebilir. Ayaklarında mantar problemi bulunanlar, çok fazla terleyenler kesinlikle bu sabunu denemeliler.

Ayrıca egzama başta olmak üzere sedef, isilik, pişik ve benzeri olan tüm deri hastalıkları gibi sorunları tedavi etme özelliği de bulunan doğal zeytinyağı sabunu, bu konuda çok sayıda doktorun tavsiyesidir. İçerisinde hiçbir şekilde kimyasal bulunmaması sebebiyle deriye en yararlı temizlik ürünlerinden biri olarak dikkat çekmektedir.

İçerisinde başta K, sonra E ve D vitaminleri ile çok sayıda mineral barındırmakta olan söz konusu sabun sivilcileri tamamen yok etmektedir. Bu kapsamda büyük gözenekleri de kapatarak, cilt lekelerini tamamıyla ortadan kaldırır.

Zeytinyağlı sabun, tüm bunların yanı sıra aynı zamanda ciltte meydana gelen tahrişleri de tamamıyla ortadan kaldırır. Yapısında bulunan ve tamamen organik olarak gelen pH dengeleyici özelliği ile birlikte tüm ciltler için kullanılabilir. Yani cilt hassasiyeti, zeytinyağı sabunu için önemli değildir. Her ciltte hemen hemen aynı etkileri verir. Kuru ciltlerde nemlenme sağlayan bu sabun aynı zamanda esnekliği de sağlamaktadır. Yağlı ciltlerde kullanıldığında ise cildi tamamen temizler ve gözeneklerin açılmasını sağlar. Bu sayede; çok daha rahat bir yüz yapısına sahip olunur.

Zeytinyağı Sabunu Yapımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sabun üretimi oldukça hassas bir konudur. Günümüzde pek çok kişi evde sabun yapma konusunda araştırmalar yapıyor. Bu oldukça sağlıksız ve yanlış bir davranıştır. Direkt olarak cilde temas eden ve yine günümüzde birçok e-ticaret sitesi ve benzeri mağazada bulabilecek olduğunuz sabun için, sabun yapım kitleri satılmaktadır. Tamamen kimyasal olan bu kitler, vücuda büyük oranda zarar verir. Bu kısa vadede değil, uzun vadede etki gösterir.

Sabun yapımında kullanılan her türlü malzeme sadece sabun için kullanılmalıdır ve sıfır olmalıdır. Yani daha önce herhangi bir şekilde farklı ürün için kullanılan malzemenin sabun yapımında kullanılması asla mantıklı olmayacaktır. Çünkü bu; birçok sorunu beraberinde getirebilir.

Kullanılan zeytinyağının kalitesi, zeytinyağı sabunu yapımında bir diğer önemli konudur. Öz Köyüm olarak zeytinyağlarımızın kalitesini zaten birçok müşterimiz net bir şekilde bilmektedir. Fakat hatırlatmak gerekirse; 2 kez uluslararası alanda ödül almış olan zeytinyağlarımız, tamamen kendi zeytinliklerimizden elde ettiğimiz zeytinlerimizden elde edilmekte olup, içerisinde hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Bu sayede, doğal zeytinyağı kullanıldığı için; çıkacak olan sabunda tamamen doğal ve faydalı bir ürün olmuş olur.

Doğal Zeytinyağı Sabunu Fiyatları

Öz Köyüm olarak doğal zeytinyağı sabunlarımızı hemen en yukarıda gördüğünüz ürün alanında listeledik. Bu kapsamda aşağıda yer alan ürünlerin tamamını satın alabilirsiniz:

Zeytinyağı sabunuyla ilgili en çok tercih edilen ürünümüz genel olarak doğal sıvı zeytinyağı sabunu olmaktadır. Tuvaletlerde, banyolarda ve birçok alanda özellikle el / yüz temizliği için tercih edilebilecek olan bu sıvı sabunlar günümüzde tamamen kimyasal olan diğer sabunlara kıyasla fiyat bakımından oldukça uygundur.

Bir diğer ürünümüz olan direkt katı haldeki zeytinyağı sabunumuz fiyat bakımından sıvı zeytinyağı ile aynıdır. Bu da; yine banyo ve mutfaklarda kullanılabilirken bunun yanı sıra çamaşır yıkamada, genel temizlik yapımında, bulaşık yıkamada tercih edilebilir. Fakat bulaşık yıkarken kullanan bireylerin kesinlikle birkaç kez durulamasını öneriyoruz. Bulaşıklarda bu denli etkili olma sebebi ise müşterilerimizden aldığımız bilgilere göre; köpürme konusunda diğer tüm sabunlardan ayrı bir yapıya sahip olmasından kaynaklanıyor.

Sıvı sabun ve katı sabun üretimimiz, uzun yıllardan beri devam etmektedir. Bundan dolayı; güven konusunda herhangi bir soru yaşamayacağınızı temenni ederiz. Eğer doğal zeytinyağı sabunu ile ilgili aklınızda herhangi bir soru işareti bulunuyorsa; bu konuda tarafımıza 0266 412 59 69 No’lu iletişim hattı üzerinden ulaşarak bilgi alabilirsiniz.