2.000 TL
ve üzeri alışverişlerde
Ücretsiz Kargo!

Tulum Peyniri

Sırala
Filtre

Öz Köyüm olarak; 1957 yılından itibaren hizmet verdiğimiz zeytinyağı sektörünün yanı sıra; bu sektörde gösterdiğimiz başarıları süt ürünleri sektöründe de gösteriyoruz. 


Köy Yapımı Keçi Tulum Peyniri

Yaz aylarında koyunların yaylaya çıkmasıyla birlikte başlayan keçi tulum peyniri üretim süreci her yıl düzenli olarak 20 Mayıs ile 20 Ağustos arasında koyunların otlama sürecine başlamasıyla birlikte başlar. Köy yapımı keçi tulum peynirinin diğer peynirlerden ayrılan en önemli özelliği tamamen çiğ sütten yapılıyor olmasıdır. Fabrikaya girmeyen ve tamamen köyde imal edilen bu peynirlerde kullanılan mayalar da el yapımı doğal mayalar olduğu için yine lezzet açısından farkını ortaya koyacaktır.

Öz Köyüm İnek Tulum Peyniri

2000’li yılların sonlarında kendimize ait olan süt ve süt ürünlerimizle bu alanda hizmet vermeye başladık. Köy tipi inek tulum peynirimiz, tamamen gerçek, %100 doğal ve organiktir. Damakta bıraktığı tat, müşterilerimizden aldığımız geri dönüşe göre bugüne kadar hiçbir peynirden alamayacağınız kadar hoş ve hafif bir tattır. Öz Köyüm olarak; bu ürünümüz için sizlere emin olmanız gereken bir şey demek istiyoruz. O da; bu lezzetten kesinlikle memnun kalacaksınız.

Öz Köyüm Koyun Tulum Peyniri

Öz Köyüm koyun tulum peyniri ürünümüz; oldukça sevilmektedir. İçerisinde genel olarak %80 oranında koyun ve %20 oranında inek sütü barındıran koyun peyniri; kendine has tadıyla damakta çok ayrı bir lezzet bırakır. Peynir mayası kullanılarak özel olarak üretilen ve yaklaşık olarak 10 ila 17 ay arasında bekletilerek hazır hale getirilen Öz Köyüm koyun tulum peynirinin gerek üretim, gerek dinlendirme süreci oldukça hassasiyet gerektirir.