2.000 TL
ve üzeri alışverişlerde
Ücretsiz Kargo!

Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 2 LT

900,00 TL 1.000,00 TL
Vergiler Hariç: 891,09 TL
Soğuk Sıkım
Gurme Tat
Erken Hasat
Temiz Üretim
Yurtiçi Kargo
Yurtiçi Kargo ile Hızlı Teslimat
2.000 TL ve Üzeri Kargo Bedava
+90 530 263 98 96

Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı 2 LT

Üstün Kalite Ödülü

Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı 2 LT; özenle toplanan zeytinlerimizin, yine aynı özenle yağının ayrıştırılması sonucu üretilmiştir. %100 doğal - %100 organik ve kalite anlamında maksimum kaliteye sahip olan bu zeytinyağı çeşidimiz, diğer çeşitler arasında doğrudan tüketim için kullanılabilecek en uygun zeytinyağıdır. Öz Köyüm olarak; 60 yıllık sektör tecrübemizle birlikte erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı sektöründe 9 kez uluslararası yarışmada başarı altına imza atmamız, bu anlamda kalitemizi gösteren en önemli etkendir. Bahsettiğimiz 9 uluslararası yarışma aşağıda yer almaktadır:


• 2018 yılında Belçika’da gerçekleştirilen Uluslararası Üstün Lezzet Ödülü Yarışması / Zeytinyağı Kategorisi – 1.'lik

• 2018 yılında yapılan 11. Uluslararası Zeytinyağı yarışmasında büyük ödül.

• 2021 yılında yapılan Zeytindostu 14. Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması'nda Altın Madalya

• 2021 yılında gerçekleştirilen JOOP - Japon Olive Oil Prize yarışmasında Altın Madalya

• 2021 yılında gerçekleştirilen İtalya - EVOO İnternation Olive Oil Contest (IOOC) yarışmasında Altın Madalya

• 2021 yılında gerçekleştirilen İsrail - Terraolivo IOOC  yarışmasında Altın Madalya

• 2021 yılında gerçekleştirilen Arjantin Olivinus yarışmasında Prestij Gold (Altın Madalya)

• 2023 yılında gerçekleştirilen Türkiye - Olive İstanbul ( IOOC-2023 ) yarışmasında Altın Madalya

• 2023 yılında gerçekleştirilen Almanya - Berlin Global Olive Oil Awards (GOA-2023) zeytinyağı yarışmasında Altın Madalya

• 2022 yılında gerçekleştirilen İtalya - EVOO İnternation Olive Oil Contest (IOOC) yarışmasında Gümüş Madalya

• 2021 yılında gerçekleştirilen Anatolian IOOC yarışmasında Gümüş Madalya

• 2022 yılında gerçekleştirilen Anatolian IOOC yarışmasında Gümüş Madalya

• 2023 yılında gerçekleştirilen Anatolian IOOC yarışmasında Gümüş Madalya

• 2022 yılında gerçekleştirilen Canada CIOOC yarışmasında Bronz Madalya

• 2021 yılında gerçekleştirilen London IOOC yarışmasında Bronz Madalya

   2024 yılında gerçekleştirilen Anatolian IOOC yarışmasında Gümüş MadalyaNaturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağımız, 2021 yılında Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK-2021) tarafından düzenlenen yarışmada gümüş madalya ile ödüllendirilmiştir.


Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ürünümüz; Burhaniye’de bulunan Pelitköy sınırları içerisinde yer alan ve bugüne kadar bir anne babanın çocuğuna gösterdiği sevgiyle benzer şekilde bakımlarını yaptığımız zeytinliklerimizden toplanan zeytinlerden üretilmektedir. 


Genç ve Diriyken…

“Erken hasat” yöntemi ile henüz renkleri siyaha dönmeden; genç ve diri olduğu dönem yani yeşilken toplanan zeytinler; en geç 4 saat içerisinde üretim amacıyla kendimize ait fabrikamıza getirilerek; hiçbir şekilde el teması olmadan yağ ayrıştırma işleminin sonrasında zeytinyağına çevrilirler. Soğuk sıkım yöntemi; bu anlamda zeytinlerin hamur hale getirilmesinin ardından uygulanan sıcaklığın 26 derece ve altı olmasıyla gerçekleştirilir. Eğer söz konusu sıcaklık 26 derecenin üzerindeyse; üretilen zeytinyağı kesinlikle soğuk sıkım zeytinyağı olmayacaktır.


Üretim

Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Üretiminde Hangi Yöntem Kullanılır?

Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı üretiminde kullandığımız yöntem, bugün zeytinyağı sektörünün en kaliteli üretim sağlayan yöntemi olan “Kontinü” yöntemidir. Kontinü yöntemi, birkaç makineden oluşan ve zeytinin içerisinde; insan sağlığına fayda sağlayan hiçbir maddeye zarar getirmeyerek sıkım sağlayan bir yöntemdir.


Temassız Yöntem: Kontinü…

Müşterilerin damak tadını korumak adına oldukça özenli bir şekilde üretilen Öz Köyüm naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ürünü; üretim bandından indikten sonra , sadece zeytinyağı muhafazasının en iyi şekilde yapılması için hazırlanmış özel krom tankların içerisine aktarılır. Şişelenme süreci başlamadan önce ise kağıt filtrelerden geçilerek; son denetimi de yapılır ve müşteriye ulaştırılır. 


Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Doğrudan Tüketimde mi, Yemeklerde mi Kullanılmalıdır?

Bilindiği üzere birçok çeşitte zeytinyağı vardır. Bu zeytinyağlarının her birinin kullanım alanı birbirinden farklı olsa da; naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı bu anlamda eşsizdir. Çünkü en kaliteli ve dayanıklı zeytinyağı çeşididir. Hem yemeklerde, hem doğrudan tüketimde tercih edilebilecek olan naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı bunların yanı sıra salata gibi soğuk yiyeceklerde de rahatlıkla kullanılabilir.


0,5– 0,6 Dizyem Aralığında…

Öz Köyüm olarak ürettiğimiz tüm naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ürünlerimizin asitlik derecesinin 0,5 – 0,6 dizyem aralığında olması; doğrudan tüketimde muhteşem bir tat almanızı sağlayacaktır. Genizde ve boğazda yakarlık hissiyatı uyandıran zeytinyağının; bu hissi uyandırması, asit sebebiyledir. Doğal olarak naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağının asit seviyesi diğer zeytinyağı çeşitlerine kıyasla düşük olduğu için bu his daha az hissedilir ve rahatlıkla su gibi içilebilir. 


Bilim İnsanlarının Tavsiyesi…

Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağının sağladığı eşsiz faydalardan yararlanabilmek için en uygun yöntem doğrudan tüketimdir. Prof. Dr. Canan Karatay başta olmak üzere birçok ünlü bilim insanının tavsiye ettiği erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı özellikle sabah saatlerinde 3 çorba kaşığı tüketilirse vücudu adeta bir koruma duvarı içerisine alır ve gün boyu  birçok durumdan korur. Peki, zeytinyağının sağladığı faydalar nelerdir? Sabah 3 çorba kaşığı tükettiğimizde neler olur?


Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Her Sabah Tüketilirse Ne Olur? 

Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağıyla ilgili hemen hemen her yerde; düzenli olarak sabah doğrudan tüketilmesi gerektiği söylenmektedir. Fakat bunun sebebinin ne olduğuna dair birçok yerde açıklama yoktur. Zeytinyağı, sabah tüketildiğinde özellikle sindirim sistemini kontrol altına alarak metabolizmayı hızlandırdığı için; gün boyu tüketilecek her şeyin sindirimine maksimum seviyede yardımcı olur ve bu sayede hazımsızlık sorunuyla karşı karşıya kalmak imkansız bir hale gelir. Sabah tüketilmesinin temel sebebi budur. Ayrıca; aç karnına tüketildiğinde direkt olarak mide öz suyuyla saf bir şekilde buluşacağı için, sağlayacağı yarar daha fazla olacaktır.


İnsanlık İçin Bir Mucize: Zeytinyağı

Zeytinyağının faydaları, insanlık için mucizedir. Sırf bu sebepten dolayı birçok dini inançta ve geçmiş zamanlardaki mitolojilerde her zaman zeytine kutsal gözle bakılmıştır. Hatta bazı tarih kitaplarında; çok eski uygarlıklardan bazılarının zeytin ağacını tanrı olarak gördüğü bile bilinmektedir.


Kalp rahatsızlıkları başta olmak üzere kanser, diyabet, hipertansiyon, Alzheimer, cilt rahatsızlıkları, enfeksiyon, hücresel rahatsızlıklar ve çok daha fazlasına fayda sağlayan; eğer bu rahatsızlıklara yakalanılmamışsa koruyan zeytinyağı ayrıca saçlar için de en kuvvetli tamamen doğal bakım ürünüdür.


Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Kalori Dengesi Nasıldır?  

Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı, kalori açısından diğer tüm zeytinyağı çeşitlerine kıyasla daha düşük kaloriye sahiptir. Bu da diyet yapan kişiler tarafından kesinlikle tercih edilebilir bir ürün olmasını sağlamaktadır.


Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağının kalorisinin düşük olmasının temel sebebi, erken hasat yöntemiyle henüz zeytinler yeşilken toplanıyor olmasıdır. Bilindiği üzere; yeşil zeytin, siyah zeytine kıyasla daha düşük kaloriye sahiptir.


Zeytinler olgunlaşmadan önce, yani yeşilken yağ bakımından az, su bakımından yoğun içeriğe sahiptir. Bu yüzden dolayı zeytinyağı üretiminde eğer erken hasat soğuk sıkım yöntemi tercih ediliyorsa, 1 litre zeytinyağı için normalden daha fazla zeytin toplanılması gerekir. Siyah zeytin ise, yeşil zeytinin tam aksine yağ bakımından zengin; su bakımından eksiktir. Bu da doğru orantıda kalorisinin yüksek olmasını sağlamaktadır.


Naturel Sızma Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı Kalori Dengesi Nasıldır?  

Günümüzde en çok tercih edilen 2 zeytinyağı türü, Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ve naturel birinci sızma zeytinyağı olarak kendini göstermektedir. Bu 2 zeytinyağı her ne kadar temelde “zeytinin yağı, ne kadar farklı olabilir ki?” İzlenimi yaratsa da; hem asit açısından hem de kullanım alanı açısından birbirinden farklıdır.


Naturel birinci sızma zeytinyağının asit oranı, erken hasat soğuk sıkım zeytiyağına göre yüksektir. Bu da; doğrudan tüketim için pek tavsiye edilmemesine sebep olmaktadır. Ayrıca naturel birinci sızma zeytinyağının polifenol ve antioksidan açısından değerleri, naturel erken hasat soğuk sıkım zeytinyağına göre düşüktür. Bu da; sağladığı faydayı doğru orantıda düşürmektedir.


Naturel sızma erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı akla gelebilecek her türlü yemekte, doğrudan tüketimde, salatada v.s. tercih edilebilir. Sıcaklığa dayanıklı olan bu zeytinyağı ne kadar yüksek sıcaklıkta kalırsa kalsın yapısal anlamda bir bozukluk ya da tat anlamında bir farklılık yaşamayacaktır.


Naturel birinci zeytinyağı da sıcağa dayanıklıdır. Bu sayede kızartmalar ve yemeklerde tercih edilebilir. Fakat doğrudan tüketim için uygun değildir. Uygun olmamasının sebebi ise asit oranının fazla olmasından kaynaklanmaktadır.


Özellikle saf ve doğal zeytinyağı tabiri günümüzde birçok kişi ve sözde firma tarafından kullanılıyor. Oldukça düşük fiyat sunan ve kalite anlamında üst düzey kalite sunduğunu iddia eden bu kişi ve sözde firmalar tarafından üretilen ürünlerin Bakanlık onayı olup olmadığına kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bakanlık onayı olmayan hiçbir zeytinyağını almanızı tavsiye etmiyoruz.


Kalite Belgelerimiz: Analiz Raporları & İyi Tarım Sertifikası

Üstün kalite anlayışımızın bir gereği olarak sizlere sahip olduğumuz "İyi Tarım" sertifikası ve zeytinyağı analiz raporlarımızı sunmaktayız. İki farklı bağımsız analiz firması tarafından hazırlanan analiz raporlarımız, kalite belgelerimiz ve "İyi Tarım" belgemizi aşağıda bulabilirsiniz.


Tanıtım Videosu

Benzer Ürünler