2.000 TL ve üzeri alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO
  • 2.000 TL ve üzeri kargo bedava 2.000 TL ve Üzeri Kargo BedavaYurtiçi Kargo
  • Güvenli alışveriş imkanı Güvenli Alışveriş İmkanı
  • Doğal ürünler Doğal Ürünler
  • Kalite Ödüllü Zeytinyağları Kalite Ödüllü Zeytinyağları

Öz Köyüm

1957 yılında Burhaniye’nin Pelitköy mevkiinde taş değirmen sulu baskı sistemiyle zeytinyağı imalathanesini kurarak başladığımız işimize; Özköyüm Zeytin, Zeytinyağı ve Süt Ürünleri olarak, kendi hayvanlarımızdan topladığımız sütü kendi mandıramızda ürettiğimiz peyniri, kendi zeytinliklerimizden topladığımız ve yine kendi fabrikamızda sıktığımız naturel sızma zeytinyağlarını siz değerli müşterilerimizle paylaşmaktayız.

Üretim

Üretimimiz kendi fabrikamızda Kontinü olarak yapılmaktadır. Kontinü Zeytinyağı Sıkımı, bir dizi makinadan oluşan, günümüzde kullanımı en yaygın zeytinyağı üretim sistemidir. Zeytin bu sistemde, sırası ile; temizleme, kırma, yoğurma (malaksasyon) ve yağının ayrıştırılması işlemlerinden el değmeden geçer. Üretilen zeytinyağları, özel krom tanklara aktarılarak muhafaza edilir. Şişelenmeden önce pamuk filtrelerden geçirilir.
Kendi zeytinliklerimizden erken hasat şeklinde topladığımız yağlık zeytinlerimizi, zeytinyağı fabrikamızda soğuk sıkma yöntemiyle naturel sızma olarak üretiyoruz. Soğuk sıkım naturel sızma olarak ürettiğimiz zeytinyağımızın asitlik derecesi 0,6 dizyemi geçmemektedir. Zeytinyağlarımızda antioksidan seviyesi yüksektir. Bunun sebebi zeytin hasatımızı erken toplayıp soğuk sızma yöntemiyle elde etmemizdir. Siz değerli müşterilerimize erken hasat ve soğuk sıkım naturel sızma zeytinyağlarımızı sunmaktan son derece gururluyuz.